2023.08.24 godz. 20:34 Gdańsk, Pomorskie

Czy oświadczenia w ogóle mają moc prawną?

Wyjaśnienie sytuacji

Pomogłam wykończyć partnerowi dom, inwestując wszystkie swoje oszczędności. Dom w całości był na byłego partnera. Ustaliliśmy kwotę jaką zwróci mi za zainwestowane pieniądze, jednakże teraz oczekuje, że na poczet spłaty ustalonej kwoty powinnam zaliczyć połowę zysku z wynajmu mojego mieszkania, gdy mieszkałam u partnera - 3 lata temu. Rachunki i rata kredytu za dom były płacone po połowie. Teraz zmusił mnie do podpisania oświadczenia potwierdzającego wysokość kwoty, pomniejszoną o zysk z wynajmu mieszkania. Czy gdybym nie podpisała tego oświadczenia, mogłabym nie otrzymać pieniędzy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2023 23:04

Roszczenie o zwrot / rozliczenie nakładów wynika z faktu poniesienia tych kosztów. Dochód wynikający z najmu w mojej opinii nie mają żadnego znaczenia w stosunku do poniesionych nakładów. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl lub osobiście w kancelarii (www.adwokatsuski.pl)