2022.06.02 godz. 14:15 Warszawa, Mazowieckie

Pełnomocnik

Wyjaśnienie sytuacji

Czy pełnomocnik wymienił osoby skazane może sprawdzić czy są prowadzone w jej imieniu czynności śledcze i czy jest centralny system w którym pełnomocnik prawnik może sprawdzić czy jest prowadzone wobec osoby skazanej jakieś postępowanie sądowe?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 16:35

W Krajowym Rejestrze Karnym można jedynie sprawdzić, czy osoba jest skazana, poszukiwana listem gończym lub tymczasowo aresztowana. Z reguły nie ma możliwości uzyskania informacji o toczących się śledztwach i postępowaniach sądowych.

Zmodyfikowano dnia: 07 Cze 2022 16:41
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)