2021.07.26 godz. 11:16 Wałbrzych, Dolnośląskie

Pozew z EPU

Wyjaśnienie sytuacji

Czy pismo z EPU w postaci pozwu to jednocześnie wezwanie do zapłaty?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2021 18:46

Dzień dobry! Nie wiem dokładnie jaka korespondencja została doręczona z EPU ale prawdopodobnie jest tam także nakaz zapłaty - jeśli tak, to w terminie 2 tygodni od odbioru można złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty. W przeciwnym razie nakaz zapłaty uprawomocni się i wierzyciel będzie mógł wszcząć egzekucję bez odrębnego wezwania. Pośrednio nakaz zapłaty można traktować jako wezwanie do zapłaty.