2023.12.24 godz. 21:47 Knurów, Śląskie

Czy płacenie abonamentu RTV jest obowiazkowe i zgodne z prawem?Co mi grozi jeżeli nie będę płacić abonamentu?

Wyjaśnienie sytuacji

Większość moich znajomych nie placi abonamentu,ja jednak mam obawy,ponieważ mam małą emeryturę i obawiam się kary finansowej.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2024 22:53

Dzień dobry, jeżeli posiada Pan telewizor lub radio, i jest podłączenie do anteny, to jest obowiązek jego rejestracji oraz dokonywania opłaty abonamentowej. W przypadku kontroli, Poczta Polska (odpowiedzialna za kontrole płatności abonamentu) może nałożyć karę za brak zarejestrowanego telewizora lub radioodbiornika. Pozdrawiam,