2021.05.18 godz. 16:20 Tarnobrzeg, Podkarpackie

Czy po odbyciu 6 miesiecy katy można się starać o warunkowe zwolnienie z kary

Wyjaśnienie sytuacji

Czy po odbyciu 6 miesiecy kary można się starac o warunkowe zwolnienie z kary

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Maj 2021 23:58

Wszystko zależy od wymiaru kary który jest do odbycia. Dopiero po upływie połowy kary można ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie, czyli w tym przypadku żeby ubiegać się o takie zwolnienie, orzeczona kara pozbawienia wolności nie mogłaby przekraczać 1 roku i 2 miesięcy.