2022.05.25 godz. 12:35 Malbork, Pomorskie

Czy po rozwodzie były mąż może domagać się czegokolwiek od byłej żony.

Wyjaśnienie sytuacji

Śub z byłym mężem zawarty w Polsce w 2005 roku. Rozwód orzeczony/uprawomocniony w UK w 2020r i zatwierdzony/uprawomocniony w Polsce w 2021. Rozwiedliśy się "w zgodzie" bez oficjalnego podziału majątku - nie mieliśmy oszczędności i jedyne co posiadaliśmy to dom i jego wyposażenie. Słownie uzgodniliśmy, że całe wyposażenie zostanie sprzedane wraz z domem i tak jest zawarte w umowie kupna-sprzedaży (styczeń 2021) Za 4 tygodnie wychodzę ponownie za mąż i będę właścicielką połowy domu przyszłego męża. Czy mój były mąż może mieć jakiekolwiek roszczenia do mojego majątku nabytego po rozwodzie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2022 17:21

Proszę sie nie martwić byłym mężem. Musi jednak Pani pamiętać, że sam ślub nie daje Pani prawa do tego, by połowa domu "nowego" małżonka była Pani. Musi Pani dostać darowiznę od przyszłego męża lub rozszerzyć wspólność majątkową. Automatycznie wspólne jest jedynie to, czego się wspólnie dorobicie po ślubie. To co maż miał wcześniej, jest jego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)