2022.11.09 godz. 13:11 Poznań, Wielkopolskie

Śmierć brata a zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Czy po śmierci brata kawalera mającego dzieci w wieku 19 i 12 lat ktoś z rodziny może ubiegać się o zachowek czy coś innego chodzi o rodziców,rodzeństwo,chrzesniaczka.Bra5 nie pozostawił testamentu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lis 2022 13:18

Skoro zmarły pozostawił dzieci, to one w pierwszej kolejności są powołane do całości spadku. Ani rodzice ani rodzeństwo zmarłego nie mają prawa do zachowku