2022.05.04 godz. 11:03 Kutno, Łódzkie

Czy po śmierci ojca dziecka mogę odebrać jego rzeczy, które zostały przekazane jego matce?

Wyjaśnienie sytuacji

W 2020 roku zmarł mój narzeczony, mamy razem dziecko, w dniu znalezienia ciała byłam na zeznaniach na komendzie, matce mojego narzeczonego zostały przekazane klucze od samochodu (samochód nie był na narzeczonego) i portfel z pieniędzmi. Czy mogę ubiegać się o zwrot tych rzeczy? Czy należy się to córce po śmierci jej ojca?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2022 15:25

Szanowna Pani zgodnie z treścią art 927 k.c. jeżeli dziecko poczęte w chwili śmierci spadkodawcy urodzi się żywe może być spadkobiercą. Jeżeli Pani narzeczony nie miał innych dzieci ani żony to Pani córka jest jedynym spadkobiercą. Jak sama Pani wskazała samochód nie był narzeczonego wobec tego nie wchodzi do masy spadkowej.