2019.12.03 godz. 07:28 Rybnik, Śląskie

Czy po wypowiedzeniu umowy o pracę w trakcie urlopu wychowawczego należy się ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy?

Wyjaśnienie sytuacji

Od marca byłam na urlopie wychowawczym, w sierpniu złożyłam wypowiedzenie za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym ze względu na rozpoczęcie nowej pracy. Czy za okres kwiecień-sierpień należy mi się ekwiwalent? Czy jeśli nie wróciłam na ani jeden dzień do pracy tracę prawo do urlopu? Za okres styczeń-marzec urlop wybrałam przed pójściem na urlop wychowawczy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Gru 2019 10:39

Witam, za czas trwania urlopu wychowawczego nie należy się urlop wypoczynkowy.Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)