2020.03.06 godz. 14:27 Tczew, Pomorskie

Upadłość konsumencka

Wyjaśnienie sytuacji

Czy po zakończeniu całej procedury postępowania upadłościowego upadły może mieć udział w spadku?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Maj 2020 11:37

Po zakończeniu całej procedury - następuje oddłużenie. Odpowiedź jest twierdząca. Jeżeli jednak mówimy o sytuacji, w której nie doszło jeszcze do umorzenia zobowiązań - udział wejdzie do masy upadłości. W przypadku ustalenia planu - w okresie spłat - zmianie może ulec plan spłat w związku ze zmianą sytuacji majątkowej upadłego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)