2020.10.26 godz. 12:10 Poznań, Wielkopolskie

Czy po zapłaceniu mandatu w sprawie kolizji osoba poszkodowana ma prawo wystąpić o odszkodowanie?

Wyjaśnienie sytuacji

Byłem sprawca kolizji nikomu nic się nie stało

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Paź 2020 13:50

Tak, ma prawo wystąpić o odszkodowanie, gdyż istnieje obowiązek posiadania ubezpieczenia OC przez kierowców. Także poszkodowany zgłasza się do Pana ubezpieczyciela i to ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie. Panu w związku z powyższym ubezpieczyciel podniesie coroczne składki z OC.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)