2020.08.22 godz. 12:13 Wolsztyn, Wielkopolskie

Czy podczas zaprzeczenia ojcostwa można od razu na jednej rozprawie uznać dziecko przez ojca?

Wyjaśnienie sytuacji

Dziecko urodziło się podczas trwania małżeństwa, jednak ojcem nie jest maz matki. Czy podczas zaprzeczenia ojcostwa właściwy ojciec może uznać dziecko czy robi się to osobno?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2020 21:10

Witam, niestety nie można tego uczynić w postępowaniu o zaprzeczenie ojcostwa dziecka. Uznać dziecko można dopiero po uprawomocnieniu się postanowienia w sprawie o zaprzeczenie ojcostwa. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)