2022.02.08 godz. 17:06 Suwałki, Podlaskie

czy polski ubezpieczyciel OC moze domagac sie tlumaczenia dokumentow i kosztorysu stworzonego przez niemieckiego rzeczoznawcy ?

Wyjaśnienie sytuacji

jestem mieszkanka niemiec i posiadam auto w niemczech zarejestrowane i ubezpieczone. Podczas krotkiego pobytu w polsce doszlo do kolizji samochodowej ( nie z mojej winy) . Sprawa zajela sie polska ubezbieczalnia ktora wycenila szkody z ktorych wycena sie nie zgodzilam.. Wlaczylam niemieckiego rzeczoznawce do tej sprawy ktory wystawil dokumenty i rachunki w jezyku niemieckim. Pytanie : Czy ubezpieczalnia moze ode mnie wymagac przetlumaczenia tych dokumentow ? w czyim to jest zakresie ? pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 13:15

Dzień dobry, konieczne będzie zapoznanie się przez prawnika z umową ubezpieczenia. Zapraszam do kontaktu.