2023.10.17 godz. 18:49 Lubań, Dolnośląskie

Czy pośrednik nieruchomości ma prawo żądać zapłaty za finalizację sprzedaży bez umowy pisemnej ani elektronicznej?

Wyjaśnienie sytuacji

Pani E. ma biuro pośrednictwa. Kiedyś z córką chwilę pracowały razem. Córka wystawiała ogłoszenia sama ale odezwała sie do niej z ofertą aby Pani E. wystawiła to u siebie i dała jej możliwość zarobienia, ponieważ bierze ona prowizję również od kupujących. Nie było żadnej umowy ustnej ani pisemnej, w której Pani E. powiedziała o chęci pobrania od nas prowizji. Gdyby chciała nie dostałaby od nas zgody na działanie.Prowizję pobrała od kupujących, a teraz wystawiła nam rachunek na 2 tys zł, domaga się zapłaty i straszy sądem. Zaznaczę, że wszystkie dokumenty, zdjęcia, notariusza zalatwiala córka.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2023 19:01

Być może zobowiązanie wynika z regulaminu strony - trudno odnieść się do roszczenia, nie znając okoliczności ani faktów. W każdy razie jeśli roszczenie jest bezzasadne można odrzucić roszczenie w formie pisemnej lub poczekać na pozew o zapłatę. Jeśli potrzebny jest pełnomocnik w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)