2022.02.17 godz. 15:04 Ulatowo-Czerniaki, Mazowieckie

Czy postępowanie po takim czasie jest zgodne z prawem i czy jestem zobowiązana je spłacić

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, 10 lat temu, dokładnie 03.09.2012 wydano nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym zaopatrzonym w klauzulę wykonalności na 12.11.2012, a następnie umożono postępowanie z powodu niemożności wykonania. Dodam, że zadłużenie dotyczyło telewizji satelitarnej i przejęto zostało przejęte przez firmę skupującą długi. W styczniu tego roku 2022, przysłano pismo od komornika z informacją o wznowionym postępowaniu i wymagalności wniesienia wpłaty na konto wierzyciela wraz z odsetkami i kosztami egzekucyjnymi.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2022 11:55

Zadłużenie nie przedawniło się, zatem jest Pani zobowiązana do zapłaty.