2021.11.08 godz. 22:17 Kraków, Małopolskie

Czy postępowanie spadkowe jest koniecznie?

Wyjaśnienie sytuacji

5 lat temu zmarł właściciel pojazdu którego szacowana wartość obecnie nie przekracza 3 tysięcy. Zmarły nie wystawił testametu. Nie posiada on także żadnej bliskiej rodziny prócz brata, gdyż nie ożenił się oraz nie miał potomków. Czy przedmiot jakim jest auto może zostać nabyty przez brata bez postępowania spadkowego? Czy istnieje możliwość sprzedaży auta? Dadam ze od śmierci właściciela ubezpieczenie pojazdu jest regularnie opłacane.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2021 22:24

Konieczne jest przeprowadzenie postępowania o stwierdzenie nabycia spadku.