2023.01.11 godz. 09:43 Warszawka, Śląskie

Czy powinienem płacić koszty sądowe bez wyroku?

Wyjaśnienie sytuacji

Windykacja złożyła pozew przeciwko mnie do e-sadu bez mojej wiedzy, w trakcie ustalania warunków ugody wobec mojego zadłużenia. W przysłanej ugodzie, doliczyli mi koszty sądowe w wysokości 700zl, mimo iż do rozprawy nie doszło, czy powinienem się zgadzać na tak skonstruowana ugodę ? Czy też powinienem wnieść sprzeciw wobec ponoszenia kosztów sądowych?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lut 2023 10:19

Zgoda dłużnika na wniesienie powództwa nie jest wymagana. Jeśli nie zgadza się Pan z treścią nakazu zapłaty, proszę złożyć sprzeciw od tego nakazu