2019.07.17 godz. 22:06 Żyrardów, Mazowieckie

Czy powinnam dostać średnią wakacyjna za 10 dni czerwca, jak rok szkolny zakończył się 20 VI

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem nauczycielem, otrzymuję średnią wakacyjną za lipiec i sierpień.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lip 2019 05:58

Tak, rozporządzenie MEN z dnia 26 czerwca 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania wynagrodzenia oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy nauczycieli (ze zm.) przewiduje ustalenie wynagrodzenia urlopowego za dzień urlopu (stawka dzienna). Wynagrodzenie to przysługuje już od 21.06.2019 w wysokości 10 stawek dziennych obliczonych zgodnie z rozporządzeniem.

Zmodyfikowano dnia: 18 Lip 2019 05:59