2020.07.02 godz. 05:04 Gdańsk, Pomorskie

Czy powinnam przyznać się że podpisałam się nieświadomie na dokumencie za kogoś

Wyjaśnienie sytuacji

Za namową pracownika uzupełniam podpis na dokumencie klienta ponieważ fizycznie nie zrobiła tego ta osoba

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lip 2020 09:28

co to znaczy, że Pani podpisała się nieświadomie? Nie ma czegoś takiego jak podpisanie się za kogoś nieświadomie... Proszę się liczyć w takim razie z konsekwencjami prawnymi i pracowniczymi. Pracodawca może Panią zwolnić. A taką sytuację można zakwalifikować jako przestępstwo (art. 270 paragraf 1 kodeksu karnego)