2022.08.19 godz. 20:44 Wrocław, Dolnośląskie

Czy powinnam się zgodzić by właściciele psa, który zaatakował mojego i powalił mnie na ziemię, zapłacili tylko połowę kwoty, którą wydałam na leczenie psa?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój pies został pogryziony przez innego psa, a mnie popchnął na tyle mocno, że upadłam na nadgarstki (nie mogłam się nimi posługiwać bez bólu, który uniemożliwiał mi sprawne funkcjonowanie). Zwierzę wyrwało właścicielowi smycz z ręki i pognał na mojego pupila. Właściciel chwycił z powrotem psa i poszedł z miejsca zdarzenia. Spotkaliśmy się następnego dnia, dał mi numer telefonu żeby się skontaktować gdy mój pies wyzdrowieje. Po kontakcie właściciel powiedział, że odda nam tylko połowę kwoty. Chciałabym by zapłacił całą kwotę. Czy powinnam walczyć o całą kwotę czy zgodzić się na jej połowę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2022 14:31

Dzień dobry, należy się Pani pełne odszkodowanie za leczenie psa, a dodatkowo nawet zadośćuczynienie za krzywdę, jeżeli udokumentowała Pani jakoś swoją kontuzję nadgarstków. To od Pani zależy oczywiście ostateczna ocena czy ta połowiczna kwota za leczenie Panią zadowala czy chce Pani uzyskać większą kwotę. Można też rozważyć kwestię odpowiedzialności wykroczeniowej właściciela tamtego psa na podstawie art. 77 Kodeksu wykroczeń. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec