2020.10.31 godz. 15:29 Wrocław, Dolnośląskie

Czy powinnam uaktualnić informacje z pozwu przed rozprawą? Jak tak to w jaki sposób?

Wyjaśnienie sytuacji

Jako osoba już pełnoletnia złożyłam pozew o alimenty rok temu przeciwko ojcu i do tej pory niestety nie udało się zamknąć sprawy. Moja sytuacja życiowa znacznie się zmieniła, rozpoczęłam naukę na poziomie wyższym i wyprowadziłam się do zupełnie innego miasta. W pozwie mam napisane, że jestem uczennicą 3 klasy liceum i pracuję dorywczo, żeby pomóc mamie materialnie, a aktualnie mieszkam w wynajmowanym wspólnie z chłopakiem mieszkaniu 160 km od miejsca ówczesnego zamieszkania, bez podjęcia żadnej pracy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lis 2020 10:10

Oczywiście, tym bardziej jest to ważne w sprawach o charakterze alimentacyjnym. Sąd ma obowiązek brać pod uwagę okoliczności występujące na chwile orzekania, stąd powinien wiedzieć jaki jest stan faktyczny sprawy - tym bardziej że są okoliczności dla Pani korzystne. Skoro wynajmuje Pani mieszkanie - w pierwszej kolejności proszę przedłożyć umowę najmu mieszkania, będzie z niej wynikać wysokość czynszu którą Pani ponosi.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)