2021.07.07 godz. 17:46 Chełmno, Kujawsko-pomorskie

Czy pozew rozwodowy może zostać zdublowany, czyli wysłany przez prawników obu stron?

Wyjaśnienie sytuacji

Pierwszy pozew o rozwód z orzeczeniem o winie złożony został przez mojego pełnomocnika w 2019 roku, został cofnięty ponieważ mąż go nie odebrał, mieszka w Norwegii. Kolejny , z kuratorem został złożony w zeszłym roku, jednak nie dostałam do tej pory żadnego pisma z sądu dotyczącego żadnego z tych wniosków. W między czasie mąż złożył pozew o rozwód najpierw bez orzekania o winie a nastepnie złożył kolejny pozew o rozwód z orzeczeniem winy obydwojga. Sąd do tej pory nie uwzględnił mojej prośby o zabezpieczenie, adwokat męża od wielu miesięcy nie odpowiada na prośby o mediacje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lip 2021 13:08

Szanowna Pani, powinna Pani ustalić w Sądzie Okręgowym po jaką sygnaturą toczy się sprawa, a po jej uzyskaniu, udać się do Sądu i przeglądnąć akta. Będzie Pani wówczas wiedziała co się w sprawie dzieje i z jakich powodów tak długo wszystko trwa. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)