2023.05.22 godz. 19:55 Leszno, Wielkopolskie

Czy pracodawca miał prawo mnie zwolnić?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, przebywam aktualnie na świadczeniu rehabilitacyjnym i dostałam wypowiedzenie z pracy 10 maja, jednak okazało się, że jestem w ciąży (10 maja już byłam w ciąży). Czy pracodawca miał prawo mnie zwolnić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Maj 2023 09:43

Dzień dobry, przebywanie na świadczeniu rehabilitacyjnym również gwarantuje ochronę pracownika przed zwolnieniem, ale jedynie przez 3 miesiące pobierania tego świadczenia. Dopiero po tym okresie pracodawca może zwolnić pracownika w trybie określonym w art. 53 kp (tj. bez wypowiedzenia z powodu długotrwałej nieobecności w pracy). Jak długo przebywała Pani na świadczeniu ? W którym tygodniu jest Pani w ciąży?