2024.02.21 godz. 16:23 Warszawa, Mazowieckie

Czy ,,pracodawca" może nałożyć na mnie karę umowną w wysokości 100 000 złotych, która jest zawarta w umowie b2b, złamałem zakaz konkurencji.

Wyjaśnienie sytuacji

Pod wpływem manipulacji i ogólnego zamieszania zacząłem współpracę z inną firmą, zanim rozwiązałem umowę z pierwotną, od której musiałem oczekiwać na wypłacenie należnych środków. W umowie był zakaz konkurencji z karą umowną 100 tys. złotych. średnie wynagrodzenie wynosiło 6tyś zł miesięcznie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lut 2024 10:56

dzień dobry, niezbędna jest analiza umowy aby udzielić odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl

Zmodyfikowano dnia: 26 Lut 2024 10:57