2021.10.21 godz. 11:34 Warszawa, Mazowieckie

Wypowiedzenie umowy o pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Czy pracodawca może rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem bez zachowania okresu wypowiedzenia w ostatni dzień urlopu ojcowskiego na którym pracownik przebywa?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Mateusz Bogucki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 12:07

Szanowny Panie, w trakcie trwania urlopu ojcowskiego można wypowiedzieć umowę dyscyplinarnie z winy pracownika oraz w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Jednakże od takiego wypowiedzenia przysługuje odwołanie w ciągu 21 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę o pracę. W takim odwołaniu można zakwestionować czy rzeczywiście były podstawy do zwolnienia dyscyplinarnego. W razie pytań zapraszam do kontaktu - adw. Mateusz Bogucki. Hetman Kancelaria Adwokacka Mateusz Bogucki z siedzibą w Warszawie.