2020.01.14 godz. 15:41 Lublin, Lubelskie

wypowiedzenie zmieniające

Wyjaśnienie sytuacji

czy pracodawca może zmienić warunki płacy i pracy, gdy brakuje 2 lata do emerytury. W firmie są zwolnienia grupowe - jest likwidacja stanowiska pracy - optymalizacja, ale w dziale pracuje kilka osób i nie ma podporządkowania do konkretnego stanowiska pracy. Czy firma może wykorzystać taką sytuację i zaproponować inne miejsce pracy - w innej miejscowości pracownikowi chronionemu licząc, ze sam odejdzie z pracy dobrowolnie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Izabela Odziemiec

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2020 14:51

Pracodawca ma taką możliwość, jeśli Pani to kwestionuje należy złożyć odwołanie do sądu pracy wskazując, że przyczyna jest pozorna i ma na celu odejście z pracy
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)