2020.02.28 godz. 14:36 Wrocław, Dolnośląskie

Czy pracodawca powinien rozwiązać stosunek pracy dnia 31.03.2020 r., gdy złożę wypowiedzenie w poniedziałek dnia 02.03.2020 r.?

Wyjaśnienie sytuacji

Zważając na chorobę pracownika przez cały ostatni tydzień miesiąca lutego, tj. od dnia 24.02.2020 r.? Obowiązuje mnie miesięczny termin wypowiedzenia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2020 13:40

Szanowna Pani/Szanowny Panie jeżeli złoży Pani/Pan wypowiedzenie w dniu 02.03.2020r., to uwzględniając miesięczny jego okres, umowa o pracę zakończy się dopiero 30.04.2020r. Okres wypowiedzenia liczony w miesiącach rozpoczyna bieg pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono wypowiedzenie (tutaj złożono w marcu, więc biegnie od kwietnia),a kończy się z ostatnim dniem tego miesiąca (czyli 30.04.). Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz