2020.11.14 godz. 14:11 Przasnysz, Mazowieckie

Okres wypowiedzenia umowy o pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Czy pracując od 1.12.2017r mogę złożyć wypowiedzenie 30.11.2020 zachowując 1 miesiąc okresu wypowiedzenia?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2020 22:39

Nie. O długości okresów wypowiedzenia decyduje okres zatrudnienia u danego pracodawcy, liczony od dnia zawarcia umowy o pracę do daty jej rozwiązania z upływem okresu wypowiedzenia. Wypowiedzenie będzie złożone przed upływem 3 lat pracy jednakże rozwiązanie umowy nastąpi już w momencie gdy pracownik będzie miał 3 letni staż pracy dlatego też okres wypowiedzenia będzie wynosił 3 miesiące. Aby okres wypowiedzenia wyniósł 1 miesiąc wypowiedzenie należało złożyć najpróżniej do 31.10.2020 r.