2024.07.21 godz. 17:26 Warszawa, Mazowieckie

Czy pracując za granicą mogę otrzymać wypowiedzenie umowy najmu mieszkania komunalnego?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Za jakiś czas planuje wyjechać do pracy za granicę kraju na 10 miesięcy. Do Polski zjeżdżałbym razw miesiącu lub dwa razy w miesiącu na weekend (pt-nd)/(sb-pon) ze względu na realizowane studia magisterskie. 1. Czy w takim przypadku mogę otrzymać wypowiedzenie umowy najmu od gminy? 2. Czy muszę informować administrację/urząd o mojej decyzji? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lip 2024 17:34

Dzień dobry, do utraty prawa najmu lokalu komunalnego może dojść z uwagi na brak opłat czynszu, użytkowaniu lokalu niezgodnie z jego przeznaczeniem. Czasowe opuszczenie lokalu nie oznacza wyprowadzki z niego, zatem nie jest to powód do wypowiedzenia umowy najmu. Nie trzeba również informować o tym ani administracji ani urzędu miasta. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)