2022.09.06 godz. 16:24 Warszawa, Lubelskie

Czy prawidłowe są następujące wyniki głosowania w trybie indywidualnego zbierania głosów we wspólnocie mieszkaniowej: w którym każda uchwała była głosowana i

Wyjaśnienie sytuacji

Czy prawidłowe są następujące wyniki głosowania w trybie indywidualnego zbierania głosów we wspólnocie mieszkaniowej: w którym każda uchwała była głosowana inną ilością głosów np Uchwała nr 1 : za 55,1579 % udziałów przeciw 1,5009% wstrzymało sie 0,772 % Razem głosowało 57,4138 % udziałów Uchwała Nr 2 za 53,955% przeciw 2,9328 % wstrzymało się 1,7189% razem 58,6067 Wygląda na to ,ze w glosowaniu 2 uchwały brało udział o więcej udziałow //osób/ niż z 1.uchwale Czy liczba udziałów biorących udział w głosowaniu poszczególnych uchwał nie powinna być taka sama?a tylko rózny rozkład za, przeci

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2022 08:12

Dzień dobry, nie ma przeszkód prawnych, aby właściciele lokali wzięli udział tylko w niektórych głosowaniach wspólnoty (zwłaszcza, jeżeli odbyły się one w trybie indywidualnego zbierania głosów). W takim przypadku inna liczba właścicieli może brać udział w głosowaniu nad uchwałą nr 1, a inna w głosowaniu nad uchwałą nr 2. Informacja o liczbie oddanych głosów obejmuje głosy "za", "przeciw" oraz "wstrzymujące się" (jeżeli dana osoba nie zaznaczyła na karcie do głosowania żadnej z powyższych opcji, to nie będzie uznana za głosującą). Z poważaniem r.pr. Michał Mikołajczak, tel.: 692 326 880