2022.06.03 godz. 12:12 Żywiec, Śląskie

Zasiedzenie nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Czy prawo do zasiedzenia nieruchomości można uzyskać tylko wtedy jeśli nie ma innych spadkobierców, czy nie ma to znaczenia ?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2022 17:11

Aby zasiedzieć nieruchomość należy posiadać ją w sposób samoistny i nieprzerwany przez 20 lub 30 lat (w zależności od dobrej i złej wiary). Istnienie spadkobierców nie ma wpływu na zasiedzenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)