2023.01.24 godz. 09:24 Morąg, Warmińsko-mazurskie

Czy prawomocny wyrok za kradzież w kwocie 650 zł po 14 marca 2023 stanie się wykroczenie i czy sąd zamieni Ten wyrok na 30 dni aresztu

Wyjaśnienie sytuacji

Zostałem skany na 6 miesięcy pozbawienia Wolności 2022 roku za kradzież 650 zł 14 marca tego roku wchodzi ustawa gdzie podnoszą do 800 zł jako wykroczenie czy w tym wypadku ten prawomocny wyrok 6 miesięcy zostanie zamieniony przez sąd na 30 dni aresztu za wykroczenie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2023 16:00

Zastosowanie do tego przypadku powinien mieć art. 2a kodeksu wykroczeń
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)