2022.06.13 godz. 17:43 Łapy, Podlaskie

Czy prokurator może do mnie zadzwonić (bez listu) prosząc mnie żebym się stawił na przesłuchanie? Sprawa nie jest nagła, więc nie rozumiem skąd taki sposób.

Wyjaśnienie sytuacji

Rok temu byłem przesłuchiwany jako świadek 15km od miejsca mojego zameldowania (dostałem wezwanie) i myślałem że to tyle. Dwa miesiące temu zadzwonił do mnie prokurator z Warszawy, stwierdził że przesłuchanie było słabo przeprowadzone i mam się stawić do Warszawy, był natarczywy, groził że policja przyjedzie do mnie i wyniosą mnie w kajdankach. Zgodziłem się na termin który był kompletnie nieosiągalny bo się bałem i się nie stawiłem. Teraz właśnie zadzwonił do mnie znowu i powiedział to samo dodając że sprawa jest pilna (jakby była pilna to by nie czekał 2 miesiące) Czy mogę tak być wzywany?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

MAREK LESIAK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2022 20:58

Witam , chętnie pomożemy specjalizujemy się w tego typu sprawach zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel 507-437-019