2023.03.08 godz. 23:32 Nowy Dwór Mazowiecki, Mazowieckie

Czy przed rozprawą sądową składa się zeznania, mimo że składało się je wcześniej i czy można je uściślić i zmienić?

Wyjaśnienie sytuacji

Składałem dotychczasowe zeznania, po odczytaniu nie miałem prawa ich zmienić bo przesłuchujący groził że jak coś zmienię grozi mi art 233 kk W zeznaniach jest jedno zdanie które jest nieprawdą i chciałem je zmieniać. W przyszłości ma odbyć się sprawa w sądzie czy przed rozprawą jest możliwość zmiany tego zdania?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2023 13:38

Tak, podczas rozprawy zostaną Panu odczytane wcześniej złożone zeznania i Sąd zapyta Pana czy podtrzymuje Pan swoje zeznania. Może Pan wówczas zmienić swoje zeznanie i wyjaśnić Sądowi dlaczego Pan poprzednio zeznał inaczej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)