2024.03.18 godz. 13:07 Rumia, Pomorskie

Czy przed rozwodem bez zgody ojca dziecka mogę wyjechać do innego miasta albo w tym mieście gdzie mieszka mąż przaprowadzić się

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż zostawił mnie z 4 letnim dzieckiem przez swietami odchodzac do kochanki na hotelu nie zaplacil za niego za zaległe trzy tygodnie ani za przedczkole syna ogólnie z długami nas zostawił teraz wrócił po 4 miesiącach jakby nic i chce naprawić to ale ja nie chce juz i mam pytanie czy mogę wyjechać do innego miasta bez jego zgody oczywiście będzie syna widywalby co weekend czy co drugi albo chociaż czy mogę wynająć mieszkanie w tym samym miescie co on mieszka nie podając adresu mu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2024 13:10

Co do zasady tak, jednakże konieczny będzie wniosek do sądu o zabezpieczenie miejsca pobytu dziecka oraz ewentualnie o ustalenie kontaktów (poza miejscem zamieszkania dziecka).