2023.08.16 godz. 08:12 Kraków, Małopolskie

INTERCYZA

Wyjaśnienie sytuacji

Czy przed zawarciem związku małżeńskiego zostanie podpisana intercyza to działka którego właścicielem jest małżonek to nadal jest tylko i wyłącznie jego własnością? Czy jeżeli po zawarciu intercyzy zostanie wybudowany dom na wspólnie zakupionej działce i dom jest wspólnie budowany to przy rozwodzie w jaki sposób jest prowadzony podział domu 50%?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Karolina Domagała

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2023 16:10

Nieruchomość będąca własnością jednego z przyszłych małżonków pozostanie jego własnością po ślubie nawet wtedy, kiedy intercyza nie zostanie sporządzona. Podział majątku to temat bardziej skomplikowany - w przypadku chęci uzyskania całościowej porady prawnej zapraszam do kontaktu. Z poważaniem adw. Karolina Domagała tel. 667-962-671 email: karolina.domagala@adwokatura.krakow.pl.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)