2019.11.27 godz. 11:10 Chorzów, Śląskie

Czy przedawnia się żądanie zapłaty z dochodu za lata 2008 do 2011 gdy spadkobiercą zastałem w 2008r

Wyjaśnienie sytuacji

W 2008 r zostałem ułamkowym spadkobiercą kamienicy ale nie miałem dostępu do dokumentacji. W 2012 r na rozprawie dowiedziałem się jakie są przychody,koszty i dochody . Od 2017 r toczy się rozprawa o zniesienie współwłasności. Ja żądam mojego udziału z kamienicy za lat 2008 do 2011 r. Wnioskodawcy twierdzą że takie roszczenia się przedawniają z upływem 3 lat.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Gru 2019 13:06

Okres przedawnienia dla roszczeń o świadczenia okresowe (np. czynsz najmu) wynosi 3 lata