2019.09.21 godz. 22:17 Wrocław, Dolnośląskie

Art 198 kk - zbrodnia czy występek?

Wyjaśnienie sytuacji

Czy przestępstwo opisane w Artykule 198 Kodeksu Karnego jest zbrodnią czy występkiem

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Fundowicz

Reda, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Wrz 2019 22:51

Witam, zgodnie z podziałem przestępstw na zbrodnie i występki, przestępstwo określone w art. 198 k.k. jest występkiem. Dla wyjaśnienia występek, to taki czyn zabroniony, który jest zagrożony grzywną powyżej 30 stawek dziennych albo powyżej 5000 złotych, karą ograniczenia wolności przekraczającą miesiąc albo karą pozbawienia wolności przekraczającą miesiąc. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu. Adw. Marta Fundowicz
Tak Nie

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Wrz 2019 17:05

Występkiem. Przestępstwo z art. 198 kk jest zagrożone karą od 6 miesięcy. (por. art. 7 par. 2 kodeksu karnego). W razie dalszych pytań proszę o kontakt.