2021.09.15 godz. 10:08 Poznań, Wielkopolskie

Wynagrodzenie za urlop

Wyjaśnienie sytuacji

Czy przy umowie o pracę na pół etatu należy mi się płatny urlop

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Wrz 2021 10:20

Tak, w w przypadku niepełnego etatu przysługuje urlop wypoczynkowy ustalony proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy pracownika biorąc za podstawę pełny wymiar urlopu tj. 20 lub 26 dni w zależność od stażu urlopowego. Także pracując na pól etatu przysługuje 10 lub 13 dni urlopu.