2024.06.20 godz. 17:44 Siedlce, Mazowieckie

Czy przy umowie zlecenia obowiązuje zakaz konkurencji?

Wyjaśnienie sytuacji

Czy może obowiązywać mnie zakaz konkurencji po rozwiązaniu umowy zlecenia jeśli w umowie określono zakres dwóch lat po rozwiązaniu umowy ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Cze 2024 19:08

Jeżeli strony umowy zlecenia umówią się odnośnie do zakazu konkurencji, to będzie on obowiązywał. Nie ma ku temu przeciwwskazań prawnych. Podobną sprawą zajmował się Sąd Najwyższy w sprawie o sygn. akt V CSK 30/13 i jest o tym mowa w wyroku z 5 grudnia 2013 r. Do tego zakazu nie będą miały zastosowania przepisy Kodeksu pracy. Z wyrazami szacunku