2022.08.10 godz. 09:51 Dąbrowa Górnicza, Śląskie

Czy przy upadłości konsumenckiej miasto może zabrac nam mieszkanie które dostalismy od miasta?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Mamy cieżką sytuacje finansową , wzrosły ceny kredytu konsumenckiego. Musieliśmy ratować się pożyczkami w parabankach i ogólnie troche tego jest . Obecnie wynajmujemy mieszkanie za które płacimy prawie 2 tys zł. Ale zakwalikowalismy sie do dostania mieszkania od miasta (skladamy właśnie dokumenty uzupelniajace ) tam wiadomo będziemy placić mniej . Jednak nadal dużą mamy rate , chcieliśmy sie starać o upadłość konsumencką ,przerosła nas cała ta sytuacja. I tu moje pytanie , czy jeśli dostaniemy takie mieszkanie i potem ogłosimy upadłość czy miasto może nam zabrać to mieszkanie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Górka

Cieszyn, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sie 2022 11:24

Dzień dobry, Co rozumie Pani pisząc, że "dostaniecie Państwo mieszkanie od miasta" czy będzie to mieszkanie komunalne wynajmowane od miasta? jaki wniosek Państwo złożyliście do miasta w tej sprawie?