2020.07.15 godz. 16:34 Gdańsk, Warmińsko-mazurskie

Ustalenie alimentów i ojcostwa

Wyjaśnienie sytuacji

Czy przy ustaleniu ojcostwa sądowo ojciec dziecka od razu dostaje pełne prawa? Nie interesuje się dzieckiem wcale. Gdy byłam w ciąży też się Ne interesował. Nie uznał córki i nadal nie uznaje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lip 2020 18:04

Szanowna Pani, w pozwie o ustalenie ojcostwa i alimenty można wnosić o pozbawienie ojca dziecka władzy rodzicielskiej, wykazując iż jej nie wykonuje, nie interesuje się dzieckiem itp.. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz