2019.07.19 godz. 16:51 Tychy, Śląskie

Czy radca prawny będąc członkiem spółdzielni mieszkaniowej może w tej samej spółdzielni udzielać porad prawnych bedąc zatrudniony w kancelari pr która ma um

Wyjaśnienie sytuacji

Radca prawny w spółdzielni. Czy pracujący radca prawny w kancelarii prawnej z którą ma podpisaną umowę spółdzielnia mieszkaniowa udziela porad prawnych i broni spółdzielnię w sprawach wszystkich sp.Jednocześnie jest członkiem tej spółdzielni ,czy nie powinien dla dobra spółdzielni i ich członków zaprzestać udzielać porad dla spółdzielni.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2019 06:38

Istotnie, istnieje ryzyko zaistnienia sytuacji, o której mowa w art. 30 ust. 1 kodeksu etyki radcy prawnego: Radca prawny nie może świadczyć pomocy prawnej klientowi, jeżeli w danej sprawie lub sprawie z nią związanej pomiędzy klientem a radcą prawnym istnieje sprzeczność interesów lub znaczne ryzyko jej wystąpienia, a także jeżeli czynności zawodowe dotyczą osoby lub majątku radcy prawnego albo osoby mu najbliższej. Niemniej ocena ryzyka wystąpienia konfliktu interesów zależy w znacznej mierze od szczegółów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)