2022.03.08 godz. 19:47 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Czy rodzice mogą nam przekazać w drodze darowizny działkę pod budowę domu jednorodzinnego jeżeli pod danym adresem widnieje działalność gospodarczą?

Wyjaśnienie sytuacji

Chcielibyśmy zbudować dom na działce u rodziców. Jednak jak się okazuje, ktoś kiedyś pod adresem rodzicow założył działalność gospodarczą która nadal istnieje. Niestety rodzice nie wiedzą kto to jest i nie znają tej osoby. Nawet nie wiedzieli ze ktoś pod ich adresem założył działalność gospodarczą. Czy w takiej sytuacji rodzice mogą nam dać w darowiznie część dzialki pod budowę domu czy jest to niemożliwe? Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 10:29

Mogą Państwo otrzymać darowiznę od rodziców. Natomiast fikcyjną działalność mogą Państwo zgłosić do urzędu skarbowego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)