2020.09.06 godz. 21:45 Warszawa, Mazowieckie

Czy rodzice mogą wyrzucić mnie z domu ?

Wyjaśnienie sytuacji

Nie dogaduje się z rodzicami . Od dwóch lat mieszkam z żoną i dziećmi w domu rodzinnym . Niestety przy każdej możliwej okazji rodzice karzą nam się pakować i wyprowadzać . Czy mają prawo i możliwości , do tego by nas z domu wyrzucić ? Nie przebywamy w domu bezprawnie wszyscy mamy meldunek na który sami wyrazili zgody .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Wrz 2020 11:19

Dzień dobry, jeśli nie posiada Pan tytułu prawnego do zajmowanej nieruchomości (nie jest Pan współwłaścicielem) albo nie ma Pan zawartej z rodzicami umowy użyczenia, bądź najmu to mogą oni skierować do Sądu wniosek o eksmisję. Sami nie mogą Państwa wyrzucić, szczególnie jeśli posiada Pan dzieci. Meldunek jest pojęciem administracyjnym i służy wyłącznie do ewidencji. Nie ma wpływu na Pana prawa do zajmowania nieruchomości. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)