2022.06.03 godz. 19:27 Zielona Góra, Lubuskie

Czy sąd może nakazać mi abym ujawnił adres zamieszkania syna wbrew jego woli? Jest to prawne? Syn nie życzy sobie abym podawał komukolwiek jego numer tel.adres.

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam z żoną i synem poza granicami Polski(w Polsce wymeldowani i zgłoszony wyjazd). Po śmierci rodziców odrzuciłem spadek, dorosły syn zrobił to samo. Teraz trwa postępowanie spadkowe.przesłalismy e-mailem nasze odrzucenia spadku. Pomimo tego sąd nęka nas o ujawnienie adresu zamieszkania bo chce nam coś wysyłać.terminy rozpraw, status itp. My nie chcemy ujawniać gdzie mieszkamy.napisali ze zostały uznane odrzucenia i nie musimy się stawiać na rozprawy.Ale nadal chcą adresy do doręczeń. Nie chcę podać adresu. Odemnie już nie chcą.Teraz nakazuja mi(bez żadnej podstawy) abym podał adres syna.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2022 21:32

Może Pan wskazać pełnomocnika do doręczeń w Polsce. Może to być adwokat, radca prawny lub ktoś znajomy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)