2023.10.23 godz. 11:02 Lublin, Lubelskie

Czy sąd może odrzucić powołanych przez strony świadków ?

Wyjaśnienie sytuacji

Chodzi mi o sytuacje, która dla sądu może być błaha.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Paź 2023 16:24

Tak, może.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Paź 2023 11:49

Tak, jeśli sąd uzna, że okoliczność na którą są powołani świadkowie nie ma wpływu na rozstrzygnięcie sprawy lub teza, na którą mają zezznawać, dowodu nie wymaga lub została już udowodniona. Oddalenie wniosku dowodowego może być podstawą dalszego zarzutu apelacyjnego (jeśli będzie składana apelacja).