2024.08.30 godz. 15:57 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy sąd może przymusić rodzica do posłania małoletniego dziecka/dzieci do niepublicznej szkoły podstawowej?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam następujący problem. Zostałem sądownie zmuszony do posłania moich małoletnich dzieci do szkoły niepublicznej za wyborem matki dzieci (pomimo praw rodzicielskich do współdecydowania o wszystkich istotnych aspektach życia dzieci). Czy to nie wbrew prawu? Czy sąd może przymusić rodzica do posłania małoletniego dziecka/dzieci do niepublicznej szkoły podstawowej wbrew jego woli i przekonaniom, a do tego jeszcze wymagać partycypowania w kosztach? Czy to zgodne zmoimi obywatelskimi prawami? Czy da się coś z tym zrobić? Jak się odwoływać? Chętnie opiszę pokrótce historię. Pozdrawiam,

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Wrz 2024 16:43

Szanowna Panie, jeśli nie zgadza się Pan z rozstrzygnięciem Sądu to ma Pan prawo skorzystać ze środka zaskarżenia.