2019.09.22 godz. 20:12 Leszno, Wielkopolskie

czy Sąd może uznać przebaczenie ,jednak jako niewystarczające do uznania go

Wyjaśnienie sytuacji

Sąd uznał za niewystarczający do uznania za przebaczenie ,dowód z karki świątecznej z serdecznymi życzeniami

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Wrz 2019 21:32

Kwalifikowanie konkretnego aktu woli spadkodawcy jako przebaczenia pozostaje w gestii sądu spadku, który ocenia m.in. czy przebaczenie miało charakter osobisty (pochodziło wyłącznie od spadkodawcy) i czy odnosiło się, przynajmniej pośrednio, do czynu niegodnego spadkobiercy (istotne jest w szczególności, czy spadkodawcy wiedział o tym czynie). Pełna odpowiedź na postawione pytanie byłaby możliwa przy znajomości charakteru czynu niegodnego spadkobiercy i treści życzeń świątecznych (czy były one kurtuazyjne, czy odnosiły się jednak do czynu spadkobiercy). W razie dalszych pytan proszę o kontakt