2019.08.15 godz. 23:47 Miłogórze, Warmińsko-mazurskie

Czy sąsiad może kopać koparką koło mojego domu .straszy mnie że jak to zgłoszę to on podkopie mi się pod sam dom bo to jego i może robić co chce .

Wyjaśnienie sytuacji

Sąsiad kupił obok działkę i do tego jeszcze kupił działkę przynalezącą do naszej kiedyś mieszkała tu moja ciocia dom się spalił i ona nie odbudowała tego został rozebrany dom a fundamenty tego domu zostały a my swoją część zrobiłyśmy a teraz sąsiad rozwala te fundamenty koparką i niby jest odległość 4 metrów od domu ale kopie na wysokość 2 metrów obniża grunt bo robi sobie drogę przy moim domie i boję się że po jakimś czasie może się oposunąć ziemia a wraz z nią mój dom straszy mnie że nadzur budowlany zabroni mi mieszkać w tym domu jeśli na niego zgłoszę co mogę zrobić w tej sytuacji

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sie 2019 10:18

Dzień dobry, aby odpowiedzieć precyzjnie na przedstawiony problem należałoby dokonać dokładnej analizy prowadzony prac przez sąsiada, zwłaszcza w zakresie wpływu tych prac na Pana/Pani nieruchomość. Z ostrożności zalecam wykonanie zdjęć prowadzonych przez sąsiada prac, aby w razie sporu mieć odpowiednie dowody.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)